Krakow, Poland, 16th December 2022

After Russia's aggression against Ukraine, many people are trying to help refugees. We decided to support Ukraine by doing what we are best at. That is why we decided to join forces and raise money, providing a top quality conference.

In addition to the Devoxx Poland conference, which was held on 22-24 June 2022, we are organizing a one-day event in Krakow on 16 December 2022.

All profits will go to charities that provide humanitarian aid for war victims. 


The event is intended for all developers (regardless of the technology used) and will be held in English.

For those who would like to help remotely, we will also have "Virtual Support" tickets.


Register your e-mail address so that we can notify you when registration has started. We will only have 300 tickets and the list of speakers is amazing.

Our Speakers

Paweł Szulc
Jarek Pałka
Sławek Sobótka
Jakub PIlimon
Ola Kunysz
Piotr Przybył
Oskar Dudycz
Sebastian Rabiej
Piotr Stapp
Grzegorz Piwowarek
Sebastian Gębski
Jakub Gutkowski
Tomasz Manugiewicz
Paweł Piwosz
Krzysztof Rakowski
Anita Przybył
Dorota Szul
Szymon Paluch
Tomasz Dubikowski
Paweł Rekowski

Agenda


Room 3B

Room 4B

Room 4A

9:00 - 9:50

Nix All The Things! ??

Paweł Szulc

Web3 101 – fundamenty internetu przyszłości ??

Szymon Paluch

Discussion tables

Everybody

10:10 - 11:00

Rozwijasz się czy zwijasz? Nie stań się IT-dinozaurem ??

Paweł Rekowski

Can you build the whole CI/CD for Serverless Lambda function with AWS stack only? ??

Paweł Piwosz

Discussion tables

Everybody

11:20 - 12:10

Event-driven revolution, from CRUD to Event Sourcing in practice ??

Oskar Dudycz

Problem pojawienia się skali ??

Jakub Gutkowski

Discussion tables

Everybody

12:10 - 13:10

Lunch Break

13:10 - 14:00

Domain-Driven Design: Teoria vs Praktyka. Round 1 ??

Jakub Pilimon

Developers Kryptonite ??

Sebastian Rabiej

Discussion tables

Everybody

14:20 - 15:10

For those who like to break things: Chaos Engineering on AWS ??

Sebatian Gębski

Chcesz awansować? Naucz się efektywnie mówić do innych – czyli public speaking w praktyce ??

Tomasz Manugiewicz

Discussion tables

Everybody

15:30 - 16:20

Bare Metal Java ??

Jarek Pałka

Soft skills for everyone, czyli o miękkich sprawach w twardym świecie ??

Anita Przybył

Discussion tables

Everybody

16:40 - 17:30

Sailing modern Java ??

Piotr Przybył

Jak w 40 minut stworzyć funkcjonalną aplikację? ??

Dorota Szul

Discussion tables

Everybody

17:40 - 18:30

Kierunek: jakość ??

Ola Kunysz

Supporters

If your company wants to support our mission, please let us know at sponsors@devoxx.pl

Gold

Silver

Get Your Ticket

This is very special event, so our approach for tickets is also very special.

You can choose between Online and In Person participation.

For In Person participation there are tickets from 100 to 500 PLN. Each ticket gives you the same - access to all sessions, lunch and coffee breaks. You choose how much money you want to donate. We just need to know how many people be there in person to prepare catering.

For Online tickets there is only one price - 100 PLN. If you want to donate more, just buy couple tickets for the same person.

First payment option (preferred way):
Go ahead and make registration and then pay the amount to our bank account provided in confirmation email. In such case you will be able to get VAT Invoice, so you can easily use your training budget, etc. All net profit from selling tickets we will pass to charities that provides humanitarian help for Ukraine (e.g. PAH). After the conference we will publish information how much money we have collected and where we spent it.

Second payment option (only if you don't need invoice):
Go ahead and make registration (just don't request invoice). Donate at least the selected net amount directly to charity that provides help for Ukraine with a "Devoxx For Ukraine - Your Name" description. After you donate please send us payment confirmation (bank transfer confirmation or screenshot from charity website with you donation, etc.). We will mark your registration as paid. Please note, that in this case you will not get VAT Invoice from us.

ONLINE
  • Access to Video Streaming platform
  • 20+ Conference sessions
  • Full access to Devoxx For Ukraine video recording

min. 100 PLN

25 EUR

+23% VAT 

Talks

Nix All The Things! ??

Paweł Szulc

TBD

Web3 101 – fundamenty internetu przyszłości ??

Szymon Paluch

Świat technologii IT zmienia się w oszałamiającym tempie, dlatego warto mieć na uwadze, to jak może wyglądać jego przyszłość, a może być nią Web3, czyli najgorętszy temat świata IT w 2021 roku. Czym jednak jest WEB3? Jaki jest jego status? Czym różni się on od rozwiązań znanych z Web2? Jakie wyzwania stawia on przed programistami? Jak już teraz rozwinąć swoją aplikację o możliwość komunikacji z zdecentralizowanym rejestrem danych typu blockchain? Odpowiedzi na te pytania poznasz podczas tej prelekcji, która stanowi wprowadzenie do fundamentów świata Web3... przyszłość jest dzisiaj!

Czy da się zrobić całe CI/CD dla Serverless używając tylko AWS? ??

Paweł Piwosz

Let's create a CI/CD pipeline for Python Lambda function, using AWS toolset.
During the presentation we will learn what really is CI/CD, and how to design simple, yet functional pipeline on AWS using... CloudFormation!

Domain-Driven Design: Teoria vs Praktyka. Round 1 ??

Jakub Pilimon

Event Storming u mnie nie działa? Czy moje Bounded Contexty są wystarczająco bounded? Czy moje agregaty agregują tylko prawdziwe niezmienniki? Czy może jednak nie i będzie wstyd przed koleżankami i kolegami podczas code review? Dodatkowo mój model dziedzinowy nie jest czysty, bo ma zależność do najnowszego ORMa. A repozytorium to w ogóle nie jest abstrakcja nad kolekcją, jak pisał Evans. Przez lata stosowania i uczenia Domain-Driven Design oraz projektowania architektury udało mi się zauważyć typowe pytania, które stawia sobie każdy przechodzący przez kolejne etapy tej ścieżki. Spójrzmy na to kiedy i dlaczego te pytania nie mają większego sensu oraz kiedy wygrywa pragmatyzm. Postaramy się udowodnić tezę, że można mieć fajne skrojony soft, mimo, że o DDD się wiele nie słyszało. Będzie parę (obalonych) mitów, parę dogmatów, parę dobrych zasad i przykłady w kodzie.   

Problem pojawienia się skali ??

Jakub Gutkowski

Jeżeli wchodzimy w firmę która już ma skalę i działający system często nie dostrzegamy trybików które powodują, że to wszystko działa. Oczywiście nie oznacza to, że wszystko jest piękne. Każdy system i organizacja ma swoje problemy. Jednak inaczej to wygląda kiedy wchodzi się do takiej firmy a inaczej kiedy produkt firmy nagle musi zostać wyskalowany. Bardzo często okazuje się wtedy że czegoś nam brakuje. Na prezentacji opowiem o trybikach których nam zabrakło a które trzeba było wsadzić w odpowiednie miejsce by móc nie tylko się odpowiednio wyskalować ale by też nie pójść z torbami.

Nie będzie to stricte techniczna prezentacja, jednak kombinacja organizacyjno-strukturowo-techniczna - czyli jakie wyzwania trzeba rozwiązać kiedy "zaskoczy nas skala" tak jak "zima zaskakuje kierowców"*
* czytaj, lista otwarta wyzwań

TBD

TBD

TBD

Event-driven revolution, from CRUD to Event Sourcing in practice ??

Oskar Dudycz

Monoliths are fine, but Event Sourcing gives us more options. We do not lose any business information. It facilitates the understanding of the business process and modules autonomy. During the presentation, we will start with a classical NodeJS application written in TypeScript. We will transform it into an application using Event Sourcing. We will also find out if it is really worth it.

Developers Kryptonite ??

Sebastian Rabiej

Clark Kent AKA Superman is one of the biggest superheroes of our times, but even he has something, that makes him vulnerable to damage and less awesome. It is the Kryptonite that weakens him. Developers, just like superheroes, also have their kryptonite.
During this talk, I will try to show you what and why makes developers less effective and less satisfied with their projects. I will talk about architecture as well as psychology.

Rozwijasz się czy zwijasz? Nie stań się IT-dinozaurem ??

Paweł Rekowski, Krzysztof Rakowski

Niektórzy uważają, że wystarczy nauczyć się jakiegoś rzemiosła (języka programowania, frameworka, metody pracy) i potem już można pracować do zasłużonej emerytury. Niestety (a może na szczęście?) w świecie IT taki schemat od pewnego czasu nie funkcjonuje. Ci, którzy nie uczą się – nie tylko stoją w miejscu, ale się cofają. Nowi koledzy i koleżanki przychodzą, awansują, robią coraz ciekawsze projekty. A Ty cały czas klepiesz to samo i czujesz, że coś jest nie tak.
Specjaliści IT dowiedzą się z tej prezentacji, co zrobić, żeby nie podzielić losu dinozaurów. Starszym damy impuls do wyrwania się z okowów “zasiedzenia” w tym, co umieją a młodszym – plan, jak nie stać się prehistorycznym gadem :)

Modularyzacja - miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle:(
Jak strategiczne DDD przekłada się na granice autonomicznych modułów ??

Sławek Sobótka

"Modularyzacja", "Mikroserwisy", "Topologie" - kiedy biznes mówi żargonem technicznym to wiedz, że coś się dzieje. Podczas prezentacji przedstawię z perspektywy osoby technicznej dlaczego ładne prostokąty i strzałki na prezentacji nie mają nic wspólnego z autonomicznymi modułami i zespołami.
Jak to się dzieje, że pomimo pięknych rysunków system kończy ze syjamską modularyzacją - wszystko połączone ze wszystkim a w efekcie zespoły produkcyjne mają przestoje, mimo, że z zewnątrz wygląda to jakby byli zapracowani po kokardkę.
Zobaczysz jak proste techniki strategicznego Domain-driven Design: destylacja kontekstów i mapowanie kontekstów pozwalają unaocznić błędy modularyzacji i je naprawić bez wiedzy technicznej.

How to become an architect in the cloud? So: Architecture + Cloud + FinOps = <3 ??

Piotr Stapp

I invite you to an interactive session where we will build together (it's not a mistake, your decisions will be key) a cloud solution design from A to Z.
In the room we will become architects, so our decisions for the project will be crucial. We will focus on (among other things):
- What components to use (including: hosting, databases, networking, security, ...)
- Is it more PaaS or IaaS? Or maybe a mix?
- How much will it cost? And most importantly why.
What will we work on? Azure, but if you are from the AWS/GCP/on-prem then your decisions will be even more important, because you don't have an opinion.

TBD

TBD

TBD

For those who like to break things: Chaos Engineering on AWS ??

Sebatian Gębski

While building modern infrastructures in the cloud, one spends a lot of time on topics like: resilience, fault tolerance, auto-scaling, self-healing or disaster recovery. The mechanisms used to address them are primarily code and declarative configuration - both can contain bugs, so it's essential to have them tested. But how could you test your platform's reaction to failure? Well, ... by breaking things, of course :) And that's what Chaos Engineering is all about: we cause a (controlled) problem and observe how our defensive mechanism deal with it (or fail to do so ...).

This session will be fully dedicated to Chaos Engineering on AWS in practice - which tools to use (e.g. Fault Injection Simulator), what could be tested with those, how to integrate Chaos Engineering experiments with other services (e.g. CloudWatch or EventBridge). The main goal is to prove (practically) that adopting Chaos Engineering doesn't have to be as hard or time-consuming as people tend to think.

Kierunek: jakość ??

Ola Kunysz

Każdy projekt ma swój unikatowy stos technologiczny, inne meandry logiki biznesowej i niepowtarzalny zespół. Część z nas pracuje nad dojrzałymi produktami, które od wielu lat są na produkcji. Inni nieustannie walczą z czasem wprowadzając innowacje. Definicja jakości w naszych projektach może się bardzo różnić. Są jednak dobre praktyki, które sprawdzą się wszędzie. Są takie kroki, które można podjąć w każdym projekcie i zespole, żeby wytwarzane przez nas oprogramowanie było lepszej jakości. Opowiem o tym, jak usprawnić komunikację i procesy oraz jakich narzędzi możemy użyć, żeby nie wstydzić się owoców naszej pracy.

Chcesz awansować? Naucz się efektywnie mówić do innych – czyli public speaking w praktyce ??

Tomasz Manugiewicz

Każde zabranie głosu jest tak naprawdę wystąpieniem publicznym. Od tego, jak dobrymi jesteśmy „speakerami” zależy nasza codzienna praca, kariera i awanse. Szczególnie jest to widoczne w świecie pracy zdalnej.


Czy myślałeś kiedyś nad zbudowaniem swojej marki osobistej?
Czy chcesz, żeby Twoje słowa zostały usłyszane?
Uczestnicząc w tym wystąpieniu, nauczysz się efektywnie prezentować swoje zdanie przed zespołem, szefami, czy publicznością na meetupach.


Z mojego wystąpienia dowiesz się:
- Jak dotrzeć ze swoim przekazem do innych
- Jak oswoić stres przed wystąpienami publicznymi
- Jak krok po kroku zaplanować swój przekaz aby był zapamiętany, a Ty razem z nim.


Czyli jak zostać public speakerem w weekend ?

Bare Metal Java ??

Jarek Pałka

Java, a tak naprawdę JVM, cieszy się zasłużoną sławą platformy nieprzyjaznej dla sprzętu, a co za tym idzie, nikt poważny (oprócz Apache Kafka, Elastic, Cassandra i Neo4j) nie będzie
budował baz danych, kolejek i innych rozwiązań gdzie "mechanical sympathy" jest kluczowe.
Garbage collector, spekulujący JIT, brak kontroli nad "object layout", fatalne wsparcie (głównie przez brak abstrakcji) dla funkcji nowoczesnych procesorów i systemów operacyjnych.
I do tego jeszcze JNI (kto tam był to wiem o czym mówię). (O implementacji IO nawet przez szacunek do samych siebie, nie wspominam)

Celem tej prezentacji jest odczarowanie tych mitów i pokazanie jak wiele wysiłku ostatnio idzie ostatnio w uczynienie JVM bardziej przyjaznego dla sprzętu.
Będzie o API których są jeszcze w fazie inkubacji (choć niektóre jeszcze nie dojrzały do tego, a niektóre są już stabilne). API których, być może nigdy w życiu nie zobaczycie, a które będą w przyszłości stanowić fundament baz danych, czy kolejek.

Zaczniemy od Unsafe, by nadać rys historyczny. By potem pokazać, foreign memory access, czyli jak bezpiecznie pracować z pamięcią poza stertą oraz
foreign functions interface, czyli jak wywołać C z Java ( i w drugą stronę ).

Wszystko polane sosem niedziałających przykładów i przekłamanych micro benchmarków i OpenJDK skompilowanego na pięć minut przed prezentacją.

Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie

Tomasz Dubikowski

Macie czasem poczucie, że w pracy czujecie się jak w piekle? Mimo ‘software developer’ w nazwie stanowiska kodowanie zaczyna być rzadsze, albo wręcz całkiem znika z dnia pracy. Cały czas zalewają nas nowe wymagania, ale nie zawsze wymagają napisania chociażby linii kodu. Spotkania, calle, ustalenia, discovery, modelingi, stormingi zamiast starego, dobrego naparzania kodu.

Nie gwarantuje, że z tego piekła da się wydostać, ale może chociaż postarajmy się żeby było nam w nim łatwiej.

Soft skills for everyone, czyli o miękkich sprawach w twardym świecie ??

Anita Przybył

Wyznaję pogląd, że bycie wykwalifikowanym specjalistą to za mało, a wysoko rozwinięte kompetencje społeczne są niezbędnym elementem sukcesu ludzi i całych organizacji. Jakie są najbardziej przydatne umiejętności miękkie w pracy? Które z nich pozwalają na skuteczną i satysfakcjonującą współpracę z innymi ludźmi? Dlaczego właściwie są takie ważne? Jak je rozwijać?

Sailing modern Java ??

Piotr Przybył

TBD

TBD

TBD

TBD

Jak w 40 minut stworzyć funkcjonalną aplikację?

Dorota Szul

Wydaje Ci się, że tworzenie aplikacji webowej to żmudna praca? Konfiguracja środowiska, zbudowanie pipe-linu, stworzenie layoutu, konfiguracja warstwy danych i wreszcie można zabrać się za implementacje. Pewnie słyszałeś, albo używałeś narzędzi, które udostępniają gotowe środowiska i komponenty, ale wydawało Ci się że rozwiązania tak budowane są ograniczone i szablonowe? Jeśli tak - ta prezentacja jest dla Ciebie. Dowiesz się, jak łatwo i szybko zbudować estetyczne i elastyczne rozwiązania na nowoczesnych platformach high productivity platform as a service, na przykładzie platformy Mendix.

Venue address

ICE Krakow, ul. Marii Konopnickiej 17

Phone number

+48 691 793 877

Email address

info@devoxx.pl